Majstrovstvá Slovenskej republiky v tlaku na lavičke

V priestoroch telocviční Základnej školy A. Bagara v Trenčianskych Tepliciach sa v sobotu 25.3.2017 po slávnostnom otvorení primátorom Mesta Trenčianske Teplice PhDr. Štefanom Škultétym, konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v tlaku na lavičke dorastencov, juniorov a masters, kde súťažilo spolu 73 pretekárov. Medzi dorastenkami hviezdila Michaela Botková z Power Sportu Zlatníky, ktorá vo svojom poslednom pokuse potlačila neuveriteľných 122,5kg. Tesne pod ňou sa umiestnili na druhom mieste Natália Mikulášová z Orion Gym Partizánske s výkonom 90kg a na treťom mieste Adriána Nilašová z ŠK SPC Častá s výkonom 60kg. Všetky tri dievčatá prekonali národné rekordy. Chlapci v tej istej vekovej kategórii sa tiež nenechali zahanbiť. Frederik Borik z Power Sportu Zlatníky zdolal 145kg. Jeho mocní, no ťažší protihráči Matej Priščák z Bardejova a Erik Kondrád z Michaloviec skončili na priečkach pod Frederikom s výkonmi 150kg a 145kg. Dievčatá- juniorky sa popasovali s hmotnosťami činky 75kg, konkrétne Tóthová Eva z Levíc, 90kg Jurkaninová Kristína z Bardejova a 62,5kg Balická Alexandra z Michaloviec. Na prvom mieste medzi juniormi skončil Lukáš Škríb z Orion Gym Partizánske, ktorý vo svojom druhom pokuse prekonal národný rekord s hmotnosťou činky 290kg. Hneď za ním Martin Foriš s výkonom 175kg a na treťom mieste skončil Lederleitner Samuel z Častej s výkonom 222,5kg. Masters ženy vyhrala Monika Gavorníková s výkonom 100kg, Vladimíra Slimáková so 70 kg skončila na druhom mieste a napokon na treťom mieste Soňa Benčová tiež s výkonom 70kg. V kategórii masters muži 1 vznikli takisto slušné výkony. 210kg zvládol Marcel Rusnák, 222,5 Lapšanský Róbert a tretie miesto obsadil Múdry Ján s výkonom 187,5kg. Kolšovský Štefan, Šedivý Pavol a Vašut Zdeněk silno bojovali medzi masters mužmi 2 s váhami 146kg, 190kg a 175kg. A na záver masters muži 3 mali len dve miesta. Na prvom sa umiestnil Dušan Cevár a výkonom 155kg a na druhom mieste Jozef Klátik s výkonom 95kg. Všetkým súťažiacim, ktorí sa ocitli vo vynikajúcich podmienkach poskytnutých Mestom Trenčianske Teplice a aj ostatným, ktorí sa neumiestnili v celkovom poradí na wilksove body resp. neboli spomenutí, ďakujeme za účasť. Veríme, že okrem iných, aj náš špeciálny hosť- prezident SAKFST Boris Mlsna svojou návštevou inšpiroval a povzbudil mladých aj starších športovcov. Do budúcna prajeme zúčastneným veľa úspechov a dúfame, že sa v tomto príjemnom prostredí stretneme opäť na ďalšej súťaži.